קרן פנסיה

מחפש קרן פנסיה?

קבלו 4 הצעות לניהול קרן פנסיה מבתי השקעות וחברות ביטוח מובילות וערכו השוואה בין ההצעות. קרן פנסיה הינה מכשיר חסכון לטווח ארוך הנהנה מהטבות מס ומיועד לשמש את החוסך בתקופת הפנסיה. בחירת קרן הפנסיה הינה בחירה בעלת משמעות כלכלית מהותית, מאחר שסכום הכסף הנצבר בה לאחר עשרות שנות עבודה הינו סכום גדול ולכן כל שינוי בתשואה ואפילו של אחוז בודד משמעותו שינוי בעשרות אלפי שקלים. באמצעות אתר פיננסים ניתן לקבל הצעות עבור קרן פנסיה. כל שעליכם לעשות הוא למלא את הטופס שלהלן, בחינם וללא כל התחייבות, ולהשוות הצעות עבור ניהול קרן פנסיה.

קרן פנסיה
השירות ניתן ללא תשלום וללא התחייבות כלשהי מצד הגולשים.
טופס הצעה עבור קרן פנסיה
מידע נוסף
רשימת קרנות פנסיה
בתי השקעות
מכשירי חיסכון פנסיוני
קופות גמל
קרן השתלמות
קרן פנסיה

אודות תהליך קבלת הצעות עבור קרן פנסיה

קרן פנסיה

האם קבלת הצעת המחיר הינה בחינם? האם אני מחויב באופן כלשהו?

קבלת הצעת מחיר עבור ניהול קרן פנסיה הינה בחינם וללא כל התחייבות מצד הגולש.

קרן פנסיה

כיצד עובד תהליך קבלת הצעה לניהול קרן פנסיה?

קרן פנסיה הינה מכשיר פיננסי אשר בו מנהלים רוב עובדי המשק את כספי הפנסיה שלהם. רוב העובדים חוסכים קרן פנסיה אשר נבחרה על ידי מקום העבודה אינם בודקים את התשואה על החיסכון ואת דמי הניהול. סכום הכסף הנצבר לאחר עשרות שנות עבודה הינו מאוד משמעותי ולכן שינוי בתשואה אפילו אל אחוז בודד משמעותי שינוי בעשרות אלפי שקלים.

באמצעות אתר פיננסים ניתן לקבל הצעות עבור קרן פנסיה אבל במקום לבלות זמן יקר בהתרוצצות בין מנהלי קרנות פנסיה, חברות ביטוח ובתי השקעות באתר ניתן מלא טופס קצר ולקבל הצעות עבור ניהול קרן פנסיה. נציגי הקרנות יצרו עמך קשר טלפוני ובפגישה אישית יציגו בפניך את יתרונות הקרן. אתה בוחר באיזו קרן פנסיה לחסוך מתוך מגוון רב של הצעות לאחר שבדקת את דמי הניהול התשואות על פני תקופה ארוכה וכמובן את החוסן הפיננסי

קרן פנסיה

העברת קרן פנסיה

נושא העברות של צבירה בקרן הפנסיה התאפשר לאחר ועד בכר, היום כל עמית יכול להעביר את כספי הצבירה בקרן לכל מנהל קרנות פניסה כל עוד הקרן בה מנוה כספו אינה קרן גרעונית. עמיתים נוהגים לעבור קרנות במקרה ומבוצע מהלך של העלאת דמי הניהול על העמיתים או במקרה בו התשואות נמוכות ביחס לקרנות המתחרות. כאן עוברים צריך לבדוק שמקדם הקצבה - אודו גורם שמשפיע על גובה הקצבה החודשית נשמר אם לא משופר.

קרן פנסיה

מסלולים בקרן פנסיה

לאחר שבחרתם בבית השקעות שמנהל את הקרן היועץ הפנסיוני על פי רוב לא יטרח לפרט לכם על מסלולי קרן הפנסיה. המסלולים מאפרים לבחור בין הגדלת מרכיה החיסכון לפרישה על פי הביטוי לשיארים או לאובדן כושר עבודה, הבחירה הינה של העמית וכאן למעשה יש אפשרות להתאים את הגיל והמצב המשפחתי לאופן חלוקת כספים. את המסלול בוחרים בעת הכניסה לקרן הפניסה וניתן להתאימו בכל הזדמנות בהתאם לצורך. מסלולים אלה נכונים גם לשכירים וקרן לקרן פניסה לעצמאיים.

קרן פנסיה

השוואת קרן פנסיה

קשה לערוך השוואה למוצר שאינו מוחשי ואמור לתת לנו מענה רק עוד 30 שנה, השוואת קרן פניסה הינה תהליך שאמור להתרחש לאורך זמן ואיזו אינה החלטה חד פעמים שמקבלים בשנות העשרים לחיים. משרד האוצר הקים מערכת אשר מציגה את התשואות בכל מוצרי החסכון לטווח הארוך, שם המערכת גמל נט. בנוסף כל עמית מקבל אחת לרבעון דוח מצב מקרן הפנסיה אשר מפרט את מצב התשלומים והתשואות בגין ההשקעות. עקבו אחר מידע זה בדקו במידה ולא תקבלו מענה זה הזמן להתחיל מחדש לבחור קרן חדשה.

 

קרן פנסיה - שאלות ותשובות

קרן פנסיה

מי יכול להצטרף לקרן פנסיה?

כל אזרח שמלאו לו 18 שנה יכול להצטרף לקרן פנסיה קיימות שתי אפשרויות: במעמד שכיר בתנאי שיש הפקדות חודשיות של העובד והמעסיק על פי המינימום הקבוע בחוק אפשרות נוספת במעמד עצמאי כאן יש הפרשות של העמית בלבד.

עבור אלו מקרים מעניקה קרן פנסיה פיצוי?

פנסיית זיקנה - פנסיה חודשית המשולמת לאחר יציאה לגמלאות לאחר גיל 60 לכל ימי חייו של העמית.

פנסיית שארים - תשלום חודשי מופחת אשר משולם לשארי המבוטח לאחר פטירתו. אשת העמית מקבל פנסיית שארים לכל חייה וילדיו עד לגיל 18.

פנסיית נכות - הכנסה חודשית חלקית או מלאה המשולמת במקרה ובמשך תקופה של 90 יום ומעלה נמצא כי העמית אינו כשיר לעבודה בלפחות 25% מכושרו לעבוד.

בחרתי קרן פנסיה חדשה אליה ברצוני להעביר את הקרן הישנה. מנהל הקרן הישנה אינו מסכים להעביר את הצבירה מאחר ולקחתי הלוואה מקרן הפנסיה. האם זה חוקי?

כן, לא ניתן להעביר קרן פנסיה אשר ממנה נלקחה הלוואה. יש לפרוע את ההלוואה בטרם העברת קרן הפנסיה.

אלו הטבות מס מקבל עמית בקרן פנסיה?

במעמד ההפקדה מקבל העמית הטבה בשיעור של 35% מההפקדה בהתאם לתקרת ההכנסה. הטבות זו ניתנת לכלל הפקדות עבור חיסכון לטווח ארוך כולל קופות גמל שעד שינוי החוק בתחילת שנת 2008 נהנות מהטבה של 25%.

בנוסף העמית מקבל פטור ממס על רווחי הון בארץ. לאחר היציאה לפנסיה כל תשלום מקרן פנסיה עד סכום של כ 7,200 ש"ח לחודש פטור ממס. כל סכום מעבר לזה מחויב במס בהתאם למדרגות מס הכנסה הקבועות בחוק.

היכן משקיע מנהל קרן פנסיה את כספי העמיתים?

30% מהצבירה מושקע באגרות חוב מיועדות של מדינת ישראל, הנושאות ריבית שנתית של 4.86% - מכונה אג"ח מיועד. 70% נוספים מנוהלים על פי מדיניות שקובעת וועדת ההשקעות ובכפוף לכללי הרגולציה.