חיסכון פנסיוני

מעוניין לבחון את החיסכון הפנסיוני שלך?

חסכון פנסיוני או בשמו חסכון לטווח ארוך עבר בתקופה האחרונה תמורות רבות. קופות גמל, קרן פנסיה וקרן השתלמות הם המכשירים המוכרים בתחום זה. בכל אחד מהמכשירים קיימים מסלולי חיסכון פנסיוני בעלי אופי שונה אשר נבדלים זה מזה ברמת הסיכון. לפני בחירת מסלול פנסיוני כדאי ללמוד ולהכיר את ההבדלים ביניהם ולהתייעץ עם יועץ פנסיוני מוסמך. בכל מסלול פנסיוני שתבחר קיימים מספר בתי השקעות וחברות ביטוח אשר ישמחו להעניק לך שירות. מומלץ לערוך השוואה מקיפה ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורך.

חיסכון פנסיוני
השירות ניתן ללא תשלום וללא התחייבות כלשהי מצד הגולשים.
קופות גמל
קרן השתלמות
קרן פנסיה
חיסכון פנסיוני
כיצד זה עובד

בחרו בסוג החסכון המבוקש (קופות גמל, קרן השתלמות או קרן פנסיה), מלאו את הטופס המצורף וקבל הצעות מנציגי בנקים ובתי השקעות מובילים.

באופן זה תוכלו להשוות בין מגוון הצעות שונות לניהול כספכם. השירות ניתן בחינם וללא כל התחייבות מצד הגולש.

כלים פיננסים
השקעות
קופות גמל
קרן פנסיה
כלים למשקיע
מנהלי קופות גמל
בתי השקעות
רשימת קרנות פנסיה

תהליך קבלת הצעות עבור חיסכון פנסיוני

חיסכון פנסיוני

האם קבלת הצעות עבור חיסכון פנסיוני מותנת בתשלום? האם אני מחויב באופן כלשהו?

קבלת הצעות עבור מוצרי חיסכון פנסיוני (קרן פנסיה, קופות גמל, קרן השתלמות) אינה כרוכה בתשלום ואינה מותנת בהתחייבות כלשהי מצד הגולש.

חיסכון פנסיוני

מהו התהליך קבלת הצעות עבור חיסכון פנסיוני?

בכדי לקבל הצעות מחיר עבור מוצרי חיסכון פנסיוני, עליכם לבחור מוצר מתאים מהרשימה בראש הדף ולמלא טופס קצר. לאחר שליחת הטופס פרטיכם ישלחו לגופים פיננסים ובתי השקעות מובילים אשר ייצרו עמכם קשר במהירות עם הצעות אטרקטיביות עבור מוצר לחיסכון המבוקש על ידכם. קבלת הצעות היא ללא כל עלות וללא התחייבות.

חיסכון פנסיוני

מהו חיסכון פנסיוני

כבר עם כניסה לשוק העבודה בסוף שנות העשרים של העובד או העובד ולאחר סיום הלימודים זה הזמן הנתאים להתחיל לחשוב על חסכון לגיל פריסה, חיסכון פנסיוני. זה לא מוקדם מידיי על מנת שנגיע לגיל פריסה עם קצבה חודשית שתוכל לכלכל את כל ההוצאות לשנו רצוי כבר להתחיל לתכנן בגיל צעיר על מנת שנוכל לחסוך על פי תקופה ארוכה ולהשיא תשואה שפנות תעמוד בקצב עליית המחירים ולא תשחוק את ערך הכסף. אך איך מתחילים?

מהו ההסדר הפנסיוני במקום העבודה?

ראשית בדקו בהתאם לחוזה העסקה מהם אחוזי ההפרשה לטובת החסכון הפנסיוני שהמעסיק נותן. על פי החוק קיימת הפרשת מינימום של העובד והמעסיק והמעסיק יכול רק להטיב עימה, כמובן עד לתיקרה המותרת בחוק. כל הפרשה מעבר לתיקרה לא תוכר לטובת זיכוי במס.

איזה מוצר פנסיוני לבחור

לצורך התאמת המוצר הפנסיוני ומסלול ההשקעה העזסרו בסוכן ביטוח או יועץ פנסיוני ובחרו את התוכנית אשר מתאימה לצרכם ומשקםת את גילכם, המצב המשפחתי ומידת הסיכום אותה אתם מוכנים לקחת ובהתאם תבחרו באיזו מדיניות השקעה תרצו שמנהל הקרן שלכם ינקוט. הבחירה האופי המוצר מותאמת להגדרות המחוקק, לתקרה להפקדה ולאופן הזיכוי במס. למעשה הממשלה באמצעות הטבות מס מכוונת את האזרחים לטובת חיסכון פנסיוני סולידי קיצבתי

אילו הטבות במס מקבל החוסך לפנסיה?

עבור חסכון פנסיוני כמו קופת גמל וקרן פנסיה מקבל העמית זיכוי מס בגובה של 25% מהסכום שהופרש. למעשה העובד מקבל הפחתה מסכום המס אותו היה אמור לשלם בהתאם למדרגת המס שנקבעו בהתאם להכנסותיו.

 

מוצרי חיסכון פנסיוני

חיסכון פנסיוני

קופות גמל

הן תוכניות לחיסכון ארוכות טווח אשר המדינה מעניקה לחוסכים בהם הטבות מס. מטרתן העיקרית היא חיסכון לגיל הפנסיה באמצעות הפרשה קבועה מהמשכורת במשך מספר שנים. בתום תקופת החיסכון, ניתן למשוך את כספי קופת הגמל בפעם אחת או במספר משיכות לאורך תקופה מסויימת.

חיסכון פנסיוני

קרן השתלמות

הינה הטבת שכר הניתנת לשכיר על ידי המעביד שלו. במגזר הציבורי המעביד מחוייב להפקיד כספים בקרן השתלמות עבור עובדיו בהתאם להוראות ההסכם הקיבוצי.

חיסכון פנסיוני

קרן פנסיה

תוכנית חיסכון לטווח אורך, אך בשונה מקופות גמל, לא ניתן למשוך את מלוא הסכום הכספי בתום תקופת החיסכון. את כספי הפנסיה ניתן למשוך כקצבה חודשית לאורך כל חיי החוסך מרגע היציאה לפנסיה.

חיסכון פנסיוני - שאלות ותשובות

חיסכון פנסיוני

מהו חיסכון פנסיוני?

זהו חיסכון לגיל הפרישה מעבודה. עובד מפריש כל חודש ביחד עם מעסיקו אחוז מסוים מהשכר לקרן פנסיה או קופת גמל. הכסף מנוהל בבית השקעות, חברת ביטוח או על ידי מנהל מטעם קרן הפנסיה.

הכסף מושקע בשוק ההון במטרה להשיא רווחים וזאת בהתאם למדיניות השקעה בכל קרן. המדינה מעודדת את העובדים לחסוך לפנסיה באמצעות מתן הטבות מס.