מידע נוסף

מהו התהליך

די פשוט. מודעות הצרכנים לצורך בהשוואת מחירים הולכת וגדלה בהתמדה. כתוצאה מכך, גוברת התחרות בין נותני השירותים - הגופים הפיננסיים (בנקים, חברות ביטוח, סוכנויות ביטוח, ברוקרים, בתי השקעות וכיוצ"ב). המודעות לצורך בהשוואת מחירים והקלות היחסית בעריכתה בשל, בין היתר, התפתחות אתרי האינטרנט השונים הפכה את "הלקוחות המשווים" ל"קרים" יותר. דהיינו, בגין שינויים קלים במחיר הלקוחות יעברו לדוגמה בין סוכנות ביטוח אחת לאחרת - אין יותר סנטימנטים.

למעשה, כל עסקה חדשה, בין אם מדובר בחידוש ביטוח רכב, לקיחת הלוואה, משכנתא או חיפוש אחר השקעה כספית (פיקדון בבנק, רכישת מניות או קרנות נאמנות וכו') מובילה אותנו לעריכת השוואה. הניסיון מלמד שבאמצעות השוואה אנו יכולים לחסוך כסף רב ו/או לקבל שירות ברמה גבוהה יותר. אף אחד לא אוהב לתת לאחרים לקבלו כמובן מאליו...

מהצד השני, נותני השירותים מבינים את הפוטנציאל שבהשוואה - הלקוחות נחשפים ליותר נותני שירותים ולא מתעניינים רק בסניף הבנק המשפחתי או אצל סוכן הביטוח השכונתי. במידה שיציעו מחיר תחרותי הם משיגים שתי מטרות - רווח לעצמם (קיבלו לקוח נוסף) ומניעת רווח מהמתחרה (שהלקוח עבר ממנו אליהם). בנוסף, במידה שחברת ביטוח ביצעה מכירה של ביטוח רכב, הרי שמבחינתם הם הרוויחו לקוח נוסף, ועתה ישנם מגוון שירותים נוספים שהם יכולים להציע לו וכשיתקשרו ללקוח - הוא יקשיב, הרי אנחנו כבר מכירים ולא מדובר בעוד שיחת טלמרקטינג עלומה.

נותני השירותים מודעים היטב לצדדים החזקים והחלשים שלהם - היכן הם תחרותיים והיכן אינם יכולים להציע מחיר אטרקטיבי. לפיכך, יבקשו להציע מחיר רק לאלו שלניסיונם הצעת המחיר שלהם תהיה כזו שביכולתה לזכות בלקוח.

איך עובד התהליך?

לקוח שמעוניין להשוות מחיר משאיר את פרטיו באתר. המעוניין ממלא טופס בחינם וללא כל התחייבות מצידו במטרה לקבל מספר הצעות מחיר, כך שיוכל לבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורו.

נותני השירותים מקבלים את פרטי הלקוח תמורת תשלום, בצורה זו ניתן להבטיח כי נותן השירות "יתאמץ" לסגור עם הלקוח. זהו תמריץ עבורו להציע מחיר תחרותי - שכן הוא כבר הוציא כסף תמורת הלקוח. פרטי המעוניין עוברים לעד 4 גופים פיננסיים כך שנותן השירות יודע כי הוא עומד בפני תחרות והוא אינו יכול לקבל את הלקוח כמובן מאליו... הוא יודע שעליו לזכות בו באמצעות מחיר אטרקטיבי ושירות מעולה.

המעוניין, בחינם, ללא כל התחייבות וכמעט ללא כל מאמץ מקבל עד 4 הצעות מחיר מגורמים שונים, אשר בהסתברות עשויים להציע לו מחירים תחרותיים. כעת, כל שנותר הוא לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר.