כלי משכנתא
כלים נוספים

הלוואת משכנתא הינה סכום כסף גדול שנועד לעזור ברכישת דירה. לאחר שחסכנו הון ראשוני אנו יכולים לפנות לבנק בבקשת משכנתא - הבנק מחליט האם לאשר משכנתא בהתאם לקריטריונים שהוא קובע. מטרת הקריטריונים לבדוק שלוקח המשכנתא יוכל לעמוד בתשלומים ולהשיב את כספי המשכנתא במלואם.

בכדי לקבל משכנתא עלינו להעמיד ערבויות, ולחתום על שטר משכנתא אשר משעבד את הנכס לטובת הבנק עד לפירעון המשכנתא ולרוכש ביטוח משכנתא אצל אחת מחברות הביטוח. במידה וקיבלנו משכנתא מהבנק, עלינו לעמוד בתשלומים החודשיים אשר מכילים בתוכם לא רק את סכום המשכנתא שקיבלנו אלא גם ריבית.

מהי ריבית משכנתא

סכום הבסיס שקיבלנו מהבנק בהלוואת משכנתא מכונה קרן. בתמורה להלוואה הבנק גובה ריבית על כספי הקרן כאשר הריבית היא הרווח שלו. בעת קבלת משכנתא ניתן לבחור בין מספר מסלולים של חישוב ריבית.שימו לב - יכולים להיות הבדלים בין המסלולים השונים בהתאם לבנק שממנו נלקחת המשכנתא ולכן חשוב לערוך השוואה בין הבנקים והמסלולים המוצעים.

מסלולים לחישוב ריבית משכנתא

משכנתא בריבית קבועה לא צמודה - מכונה גם משכנתא בטוחה. משכנתא זו אינה מושפעת מהשינויים החלים במדד ומאפשרת לדעת מראש את גובה ההחזרים החודשיים בהתאם לסכום המשכנתא.

משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד - ריבית זו מושפעת מהמדד, כם שאם המדד יעלה כך גם גובה ההחזר החודשי. בנוסף, פירעון מוקדם של המשכנתא במסלול ריבית צמודה למדד יכול להיות יקר משמעותית ממסלולים אחרים.

משכנתא בריבית משתנה צמודה למדד - הכוונה לריבית אשר משתנה בהתאם לתנודות במשק בהתאם לתחנות קבועות מראש.

משכנתא בריבית פריים - ריבית פריים היא ריבית בנק ישראל בתוספת אחוז וחצי, כך שאם ריבית בנק ישראל עומדת על 2 אחוז - ריבית הפריים תעמוד על 3.5 אחוז בהתאמה.

משכנתא צמודה למט"ח - במשכנתא זו, גובה הריבית משתנה בהתאם לתנודות במטבע בו בחרנו (יורו, דולר וכו').

ניתן למצוא מסלולים נוספים לחישוב גובה הריבית ולכן חשוב לערוך השוואה מקיפה בטרם בוחרים מסלול ומחליטים היכן לקחת משכנתא. אתר פיננסים מאפשר לכם לערוך השוואת משכנתאות בין בנקים שונים - בחינם וללא התחייבות. מלאו את הטופס משמאל וקבלו עוד היום הצעות משתלמות עבור ריבית משכנתא מבנקים מובילים.

טופס הצעה עבור משכנתא

משכנתא
עריכת בדק בית לפני נטילת משכנתא משכנתא הפוכה פורומים ובלוגים למשכנתא