אפשרויות מסחר
כלים למשקיע

הבורסה לניירות ערך בתל אביב מאפשרת לסחור במגוון רחב של מוצרים פיננסיים, דוגמת: מניות, אגרות חוב, מק"מ, חוזים עתידיים, תעודות סל, אופציות ועוד.

עמלות מסחר בבורסה

על מנת לבצע מסחר עצמאי בבורסה יש להעזר בבנקים או באחד מחברי הבורסה המורשים (המכונים גם ברוקרים). כיום הבורסה כולה ממוחשבת ויש אפשרות לקנות ולמכור מוצרים פיננסים במהירות ויעילות. הרשת הממוחשבת של הבורסה מתואמת עם הרשתות הממוחשבות של חברי הבורסה השונים, והן מתואמות אחת לשנייה.

בתמורה לשירותיהם חברי הבורסה גובים עמלת שירות בגובה משתנה. בשל הפערים הקיימים בגובה העמלות השונות רצוי מאוד לערוך השוואה מקיפה בטרם מחליטים באמצעות מי מחברי הבורסה כדאי להשקיע בשוק ההון.

בעבר, ניתן היה להשקיע בבורסה רק באמצעות הבנקים ולכן גובה העמלה היה גבוה במיוחד. כיום ניתן להשקיע גם באמצעות חברי בורסה שאינם בנקים, אך אופציה עדיין פחות מוכרת לציבור הרחב ולכן משקיעים רבים בוחרים עדיין להשקיע את כספם דרך הבנק מבלי לדעת שלרוב העמלה בבנק גבוהה יותר. מידע בנושא העברת פעילות ניירות ערך לבתי השקעות. מספר דברים שכדאי לדעת בטרם משקיעים בבורסה באמצעות בנקים או חברי בורסה:

  • הבנק גובה מדי רבעון אחוז מסך כוח תיק המניות, אעשר יכול להגיע עד 0.25 אחוז - סכום יקר לכל הדעות.
  • הבנק גובה דמי משמרת בעוד חברי הבורסה אינם גובים עמלה זו.

טופס הצעה עבור מסחר עצמאי

מסחר עצמאי
  • עמלות הרכישה והמכירה בבנק יכולות להגיע ל-0.7 אחוז בעוד שיעור העמלה אצל חברי בורסה הינה בסביבות 0.1 אחוז - ולכן כדאי מאוד להתווכח איתם במידת הצורך ולבקש הנחה.
  • חלק מחברי הבורסה גובים דמי ניהול חודשיים העומדים על כמה עשרות שקלים בודדים.

אנשים פונים לבנק מתוך הרגל – הכניסה של חברות מסחר בבורסה שאינם בנקים (בתי השקעות) חדשה יחסית ולכן פחות מוכרת בקרב ציבור הסוחרים הצעיר - אך כדאי מאוד לערוך השוואה מדוקדקת לפני שתחליטו אם להשקיע את כספכם באמצעות בנקים או חברי בורסה. רק ע"י בידקה יסודית תוכלו להגיע לבחירה הטובה ביותר עבורכם.

אתר פיננסים מאפשר לכם לקבל מספר הצעות עבור מסחר יומי ומסחר בבורסה מבנקים וחברי בורסה מורשים, בחינם וללא כל התחייבות. כל שעליכם לעשות הוא למלא את הטופס הקצר - ונציגי מטעם חברי הבורסה ייצרו עמכם קשר עוד היום.

מסחר אוטומטי מהם שלבי המסחר בבורסה חברות מסחר בבורסה